Test

Migreny są z powodzeniem leczone zastrzykami od kilku lat. Większość badań naukowych na ten temat pochodzi z USA. Terapia ta staje się również coraz bardziej popularna w Szwajcarii. Lek jest naturalnym białkiem, które hamuje uwalnianie neuroprzekaźnika acetylocholiny. Zapobiega to przekazywaniu impulsów nerwowych do mięśni, które następnie się rozluźniają.

Jednak naturalna interakcja nerwów i mięśni nie zostaje trwale zmieniona. Po dwóch do trzech miesięcy efekt zanika i przywracany jest pierwotny stan: Acetylocholina jest ponownie uwalniana, a dotknięty mięsień jest reaktywowany.

Istnieje kilka miejsc na głowie, w których nerwy przebiegają przez mięśnie, tj. są całkowicie otoczone tkanką mięśniową na krótkim odcinku. Gdy mięsień jest napięty, nerw jest uciskany, a tym samym podrażniany. U wielu pacjentów objawy migreny są spowodowane napięciem mięśni w następujących obszarach:

  • w rejonie brwi
  • na nosie
  • w konkretnym miejscu na skroni
  • w punkcie na górnej części szyi.

Ukierunkowany zastrzyk rozluźnia dotknięte mięśnie. Lekarz określa poszczególne miejsca wstrzyknięcia na podstawie wskazanych punktów bólu. Zmiany są następnie dokumentowane w dzienniku migreny.

Często zadawane pytania dotyczące testu